Muzyka budzi w sercu pragnienie dobrych czynw.
Pitagoras
XXI LSKI KONKURS Instrumenty Dte
"Drewno dla najmodszych"


XXI Konkurs lski odbdzie si 8-11.04.2014

Z ogromn przyjemnoci pragniemy zaprosi Pastwa na XXI lski Konkurs INSTRUMENTY DTE Drewno dla najmodszych.
Zgodnie z tradycj naszego konkursu program jest wybierany przez Jurorw. W tej edycji mamy zaszczyt goci wybitnych pedagogw i muzykw:
mgr Jzef Markiel - obj PSM Katowice - przewodniczcy
prof. Mikael Helasvuo - flet Sibelius Academy Helsinki
ad. dr Arkadiusz Adamski klarnet Akademia Muzyczna Katowice
ad. dr Artur Kasperek fagot Uniwersytet Muzyczny Warszawa
ad. dr Pawe Gusnar saksofon Uniwersytet Muzyczny Warszawa
Wszystkie informacje bd zamieszczane na bieco na stronie internetowej
szkoy: http://www.zsmdabrowa.edu.pl/ w zakadce konkursy.
Jerzy lzak


Program
XXI lski Konkurs "Instrumenty Dte"
Drewno dla najmodszych



FLET
I grupa
I etap
1.Utwr obowizkowy do wyboru:
a) C. Tessarini: Sonata in F, op 2/7. III i IV cz. (Brenreiter)
b) G.F. Hndel: Sonata in G, HWV 363b. I i II cz. (Brenreiter)
2. Utwr dowolny
czny czas wykonywanego programu 6 min.
II etap
1.Utwr obowizkowy do wyboru:
a) Paul Hindemith: Echo (Schott)
b) Leo Delibes: Morceau de concours 1876 (Oxford University Press)
2.Utwr dowolny
czny czas wykonywanego programu 6 min.
Utwory obowizkowe naley wykona z pamici
Utwory dowolne dopuszczalne wykonanie z nut
II grupa
I etap
1.Utwr obowizkowy do wyboru:
a) Joachim Andersn: Au bord de la mer, op. 9 (Schott, Imlsp)
b) Joachim Andersn: Alla Mazurka, op. 24/3 (Schott, Imlsp)
2.Utwr dowolny
czny czas wykonywanego programu 10 min.
II etap
1.Utwr obowizkowy do wyboru:
a) J.S. Bach: Sonata C, BWV 1033 II cz. (Allegro bez repetycji), III cz. (Adagio),
IV cz. (Menuety bez repetycji, ale da capo) (Breitkopf, Imlsp)
b) C.P.E. Bach: Sonata G, I cz.(Adagio) i II cz.(Allegro) WQ 127 (Musica Rara)
2.Utwr dowolny
czny czas wykonywanego programu 10 min.
Utwory obowizkowe naley wykona z pamici
Utwory dowolne dopuszczalne wykonanie z nut

OBJ
I grupa
I etap
1.Utwr obowizkowy do wyboru
a) G.F.Haendel Aria i Menuet (z powtrkami)
b) M.Marcinkowski - Canzonetta
2.Utwr dowolny
czny czas wykonywanego programu 6 min.
II etap
1. Zestaw utworw obowizkowych do wyboru
a) P.S.Agostini Canzonetta (z powtrkami)
J.S.Bach Menuet nr 1 (z powtrkami)
b) R.Schumann The Happy Farmer
P.Czajkowski Italienisches Liedchen
2.Utwr dowolny
czny czas wykonywanego programu 6 min.
Utwory obowizkowe naley wykona z pamici
Utwory dowolne dopuszczalne wykonanie z nut
II grupa
I etap
1. Utwr obowizkowy do wyboru
a) J.B.Loeillet Andante i Allegro z Sonaty nr 15
b) R.Planel Chanson Romantique
2.Utwr dowolny
czny czas wykonywanego programu 10 min.
II etap
1.Utwr obowizkowy do wyboru
a) G.F.Haendel Koncert nr 3 g-moll cz.I Grave i cz. II Allegro
b) E.Paladilhe Solo pour Hautbois
2. Utwr dowolny
czny czas wykonywanego programu 10 min.
Utwory obowizkowe naley wykona z pamici
Utwory dowolne dopuszczalne wykonanie z nut

KLARNET
I grupa
1.Utwr obowizkowy do wyboru
a) W.A. Mozart - Musette
b) P. Proust - Aria
2.Utwr dowolny
czny czas wykonywanego programu 6 min.
II etap
1.Utwr obowizkowy do wyboru
a) W.A. Mozart - Rondo 29 ze zbioru I. Wyczyskiego "atwe utwory z fortepianem"
b) E. Ledeuil - Clopinette
2.Utwr dowolny
czny czas wykonywanego programu 6 min.
Utwory obowizkowe naley wykona z pamici
Utwory dowolne dopuszczalne wykonanie z nut
II grupa
I etap
1.Utwr obowizkowy do wyboru
a) F. Danzi - Sonata I cz.
b) G. Tailleferre - Arabeska
2.Utwr dowolny
czny czas wykonywanego programu 10 min.
II etap
1.Utwr obowizkowy do wyboru
a) C. Baermann - Wariacje 8 op. 63
b) Z. Fabijaczyk Impresja
2. Utwr dowolny
czny czas wykonywanego programu 10 min.
Utwory obowizkowe naley wykona z pamici
Utwory dowolne dopuszczalne wykonanie z nut

FAGOT
I grupa
I etap
1.Utwr obowizkowy do wyboru
a) D. Szostakowicz - Kuka (ze szkoy Tieriechina)
b) Roy D. Johnson - Saraband (z repetycjami)
2.Utwr dowolny
czny czas wykonywanego programu 6 min.
II etap
1.Utwr obowizkowy do wyboru
a) Szkoa na fagot Dzigielewski nr. 104 - Z. Noskowski - Polonez elegijny ( z repetycjami)
b) G. F. Haendel - Jig (z repetycjami)
2.Utwr dowolny
czny czas wykonywanego programu 6 min.
Utwory obowizkowe naley wykona z pamici
Utwory dowolne dopuszczalne wykonanie z nut
II grupa
I etap
1.Utwr obowizkowy do wyboru
a) Szkoa na fagot Dzigielewskiego nr. 213 - Z. Nowacki - Taniec Robota
b) Johann Galliard - Saraband and Minuet ( z repetycjami, a przy da capo w takcie 38 gramy od pocztku bez repetycji do Fine w takcie 20)
2.Utwr dowolny
czny czas wykonywanego programu 10 min.
II etap
1.Utwr obowizkowy do wyboru
a) Giovanni Banacini - Prayer of Adoration (z repetycjami i da capo)
b) Balis Dwarionas - Temat z wariacjami I i II (mona zagra w kolejnoci
temat, wariacja II (wolna) i na kocu wariacja I (szybka) mona te pomidzy wariacjami zagra wariacj III gdzie gra sam fortepian)
2. Utwr dowolny
czny czas wykonywanego programu 10 min.
Utwory obowizkowe naley wykona z pamici
Utwory dowolne dopuszczalne wykonanie z nut

SAKSOFON
I grupa
I etap
1.Utwr obowizkowy do wyboru
a) Felix Lemaire Deuxieme Ballade
b) Krzysztof Herdzin Bajkowe Opowieci cz. II
2.Utwr dowolny
czny czas wykonywanego programu 6 min.
II etap
1.Utwr obowizkowy do wyboru
a) Robert Planel Suite Romantique cz. I Serenade Italienne
b) Krzysztof Herdzin Bajkowe Opowieci cz. IV (dopuszczalna wersja ad libitum)
2.Utwr dowolny
czny czas wykonywanego programu 6 min.
Utwory obowizkowe naley wykona z pamici
Utwory dowolne dopuszczalne wykonanie z nut
II grupa
I etap
1.Utwr obowizkowy do wyboru
a) Eugenne Bozza - Aria
b) Andre Chailleux Andante et Allegro
2.Utwr dowolny
czny czas wykonywanego programu 10 min.
II etap
1.Utwr obowizkowy do wyboru
a) Jacques Ibert Histoires cz. I i II
b) Krzysztof Herdzin Bajkowe opowieci cz. VII i VI (dopuszczalna wersja ad libitum w czci VI)
2. Utwr dowolny
czny czas wykonywanego programu 10 min.
Utwory obowizkowe naley wykona z pamici
Utwory dowolne dopuszczalne wykonanie z nut


Konkurs jest objty honorowym patronatem Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie, oraz nadzorem merytorycznym Akademii Muzycznej w Katowicach.