Muzyka budzi w sercu pragnienie dobrych czynw.
Pitagoras
XXIII LSKI KONKURS Instrumenty Dte
"Drewno dla najmodszych"


XXIII Konkurs lski odbdzie si 26-29.04.2016

Z ogromn przyjemnoci pragniemy zaprosi Pastwa na XXIII lski Konkurs INSTRUMENTY DTE Drewno dla najmodszych.
Zgodnie z tradycj naszego konkursu program jest wybierany przez Jurorw.
Jurorami tegorocznego konkursu bd;
mgr Jzef Markiel obj PSM Katowice - przewodniczcy
dr Ewa Mizerska flet Akademia Muzyczna Pozna
dr hab. Arkadiusz Adamski klarnet Akademia Muzyczna Katowice
dr Artur Kasperek fagot Uniwersytet Muzyczny Warszawa
dr hab. Pawe Gusnar saksofon Uniwersytet Muzyczny Warszawa

Wszystkie informacje bd zamieszczane na bieco na stronie internetowej
szkoy: http://www.zsmdabrowa.edu.pl/ w zakadce konkursy.
Jerzy lzak


Program
XXIII lski Konkurs "Instrumenty Dte"
Drewno dla najmodszych



Flet
I grupa
I etap
1.Utwr obowizkowy do wyboru:
a) W. Popp - Valse gracieuse op.261 nr 2
b) L. Weiner - Rokatanc
2. Utwr dowolny
czny czas wykonywanego programu 6 min.
II etap
1.Utwr obowizkowy do wyboru:
a) P. Proust - Prelude et danse
b) E. Kohler - Valse espagnol
(http://omeka.wustl.edu/omeka/exhibits/show/19thcentflute/browse/item/2623)
2.Utwr dowolny
czny czas wykonywanego programu 6 min.
Utwory obowizkowe naley wykona z pamici
Utwory dowolne dopuszczalne wykonanie z nut
II grupa
I etap
1.Utwr obowizkowy do wyboru:
a) Ph. Gaubert Madrigal
(http://www.flutetunes.com/tunes/gaubert-madrigal.pdf)
b) A. Roussel - Jouers de flute, cz I - Pan, cz. II - Tityre
(http://imslp.org/wiki/Joueurs_de_Fl%C3%BBte%2C_Op.27_%28Roussel%2C_Albert%29)
2.Utwr dowolny
czny czas wykonywanego programu 10 min.
II etap
1.Utwr obowizkowy do wyboru:
a) A. Perilhou - Ballada
(http://imslp.nl/imglnks/usimg/f/ff/IMSLP268516-PMLP434999-Albert_Perilhou_-_Ballade_pour_Flute_et_Piano_FL.pdf
b) A. Jolivet - Fantaisie Caprice
2.Utwr dowolny
czny czas wykonywanego programu 10 min.
Utwory obowizkowe naley wykona z pamici
Utwory dowolne dopuszczalne wykonanie z nut

Obj
I etap
1. Zestaw utworw obowizkowych do wyboru:
a) J. S. Bach Menuet G-Dur nr 3 ( z pierwsz powtrk )
M. Rimski Korsakow Pie z opery Noc majowa
b) Anonim XVII w. Ludowy taniec Ugros tanc ( bez powtorek )
L. van Beethoven German dance ( bez powtrek )
2.Utwr dowolny
czny czas wykonywanego programu 6 min.
II etap
1. Zestaw utworw obowizkowych do wyboru
a) J.S. Bach Gawot z Suity nr 6 ( bez powtrek )
M. Sienkiewicz Serenada G-dur
b) W. A. Mozart Menuet ( bez powtrek )
L. Jelicz Taczce koniki
2.Utwr dowolny
czny czas wykonywanego programu 6 min.
Utwory obowizkowe naley wykona z pamici
Utwory dowolne dopuszczalne wykonanie z nut
II grupa
I etap
1. Utwr obowizkowy do wyboru
a) J. B. Loeillet Sonata e-moll op.5 nr 1
I cz. Allemanda poco Largo ( bez powtrek )
II cz. Allegro ( bez powtrek )
b) Corelli Barbirolli Concerto F-dur
I cz. Preludium
III cz. Sarabanda ( z pierwsz powtrk )
IV cz. Gavotta ( bez powtrek )
2.Utwr dowolny
czny czas wykonywanego programu 10 min.
II etap
1.Utwr obowizkowy do wyboru
a) A. Vivaldi Koncert C-dur
I cz. Allegro molto
II cz. Largo
b) E. Bozza Conte pastoral
2. Utwr dowolny
czny czas wykonywanego programu 10 min.
Utwory obowizkowe naley wykona z pamici
Utwory dowolne dopuszczalne wykonanie z nut

Klarnet
I grupa
I etap
1.Utwr obowizkowy do wyboru
a) E. Ledeuil - Clopinette
b) C. Barmann Etiuda nr 6 ze zbioru 24 etiud z fortepianem
2.Utwr dowolny
czny czas wykonywanego programu 6 min.
II etap
1.Utwr obowizkowy do wyboru
a) N. Bakanowa Wariacje ( bez powtrek )
b) R. Hiekisch Elegia
2.Utwr dowolny
czny czas wykonywanego programu 6 min.
Utwory obowizkowe naley wykona z pamici
Utwory dowolne dopuszczalne wykonanie z nut
II grupa
I etap
1.Utwr obowizkowy do wyboru
a) A. Giampieri - Fantazja
b) S. Wasilienko - Taniec wschodni
2.Utwr dowolny
czny czas wykonywanego programu 10 min.
II etap
1.Utwr obowizkowy do wyboru
a) F. Kramar Romans - Wariacje op. 21
b) F. Danzi - Sonata cz. III
2. Utwr dowolny
czny czas wykonywanego programu 10 min.
Utwory obowizkowe naley wykona z pamici
Utwory dowolne dopuszczalne wykonanie z nut

Fagot
I grupa
I etap
1.Utwr obowizkowy do wyboru
a) Michael Rose - "Gavotte"
b) Carl Maria Weber - "Pie myliwych"
2.Utwr dowolny
czny czas wykonywanego programu 6 min.
II etap
1.Utwr obowizkowy do wyboru
a) Michael Rose - "Scottish Dances"
b) Edward Grieg - "Walc"
2.Utwr dowolny
czny czas wykonywanego programu 6 min.
Utwory obowizkowe naley wykona z pamici i z powtrkami
Utwory dowolne dopuszczalne wykonanie z nut
II grupa:
I etap
1.Utwr obowizkowy do wyboru
a) Ludwig Milde - "Tarantella" op.20
b) Wadysaw Walentynowicz - "Humoreska"
2.Utwr dowolny
czny czas wykonywanego programu 10 min.
II etap
1.Utwr obowizkowy do wyboru
a) Georg Philipp Telemann - "Sonata F-dur" cz. 2 Largo i 3 Allegro (bez drugich powtrek)
b) Julius Weissenborn - "Dwa Utwory" op. 9 (Arioso i Humoresque)
2. Utwr dowolny
czny czas wykonywanego programu 10 min.
Utwory obowizkowe naley wykona z pamici
Utwory dowolne dopuszczalne wykonanie z nut

Saksofon
I grupa
I etap
1.Utwr obowizkowy do wyboru
a) Alain Crepin - Week-end
b) Alain Crepin - Princely Ceremonial
2.Utwr dowolny
czny czas wykonywanego programu 6 min.
II etap
1.Utwr obowizkowy do wyboru
a) Henri Eccles Sonata cz.I
b) Georg Philip Telemann Sonata cz.III
2.Utwr dowolny
czny czas wykonywanego programu 6 min.
Utwory obowizkowe naley wykona z pamici
Utwory dowolne dopuszczalne wykonanie z nut
II Grupa
I etap
1.Utwr obowizkowy do wyboru
a) Krzysztof Herdzin - Bajkowe opowieci (dwie czci do wyboru)
b) Marcin Tadeusz ukaszewski - Maa Suita (2015) cz. I, II lub II, III
2.Utwr dowolny
czny czas wykonywanego programu 10 min.
II etap
1. Utwr obowizkowy
Dwie kontrastujce czci Sonaty barokowej (bez repetycji), w transkrypcji na saksofon
2. Utwr dowolny
czny czas wykonywanego programu 10 min.
Utwory obowizkowe naley wykona z pamici
Utwory dowolne dopuszczalne wykonanie z nut


Konkurs jest objty honorowym patronatem Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie oraz nadzorem merytorycznym Akademii Muzycznej w Katowicach.